Klub Narciarski "Magura" powstał w 2005r. i wpisany jest do ewidencji Uczniowskich Klubów Sportowych i Stowarzyszeń Kultury Fizycznej prowadzonej przez Starostę Gorlickiego. Obecnie Klub zrzesza prawie 60 zawodników i zawodniczek w wieku od 6 do 18 lat z czego 30 zawodników to grupa sportowa. Celem klubu jest rozwijanie różnych form kultury fizycznej w środowisku dzieci, młodzieży i dorosłych ze szczególnym uwzględnieniem rodzinnego uczestnictwa w uprawianiu sportu i aktywnym wypoczynku.

Od kilku sezonów zawodnicy Klubu stanowią ścisłą czołówkę regionu, zajmując czołowe miejsca w Lidze Małopolskiego Związku Narciarskiego (3 miejsce drużynowo w sezonie 2008/2009 oraz 2009/2010 na 30 startujących ekip) Lidze Zakopiańskiej czy Pucharze Polski. Zawodnicy klubu indywidualnie i zespołowo wygrywają większość lokalnych zawodów startując w sezonie w ok. 30 edycjach różnego szczebla zawodów takich jak chociażby Puchar Magury czy Mistrzostwa Gorlic. W trakcie przygotowań do sezonu klub corocznie organizuje letnie obozy kondycyjne, wyjazdy na hale do Holandii czy jesienne obozy specjalistyczne na lodowcu w Austrii. W sezonie startowym zawodnicy pod okiem 5 wykwalifikowanych trenerów 2 - 3 razy w tygodniu odbywają treningi na stokach Małastowa, Magury Małastowskiej, Regetovki oraz w ostatnim sezonie Cieniawy i Polczakówki oraz wyjeżdżają na obozy organizowane w ramach ferii zimowych.

Swoją działalność klub prowadzi również poza sezonem zimowym organizując imprezy plenerowe z rodzicami, wyjazdy rowerowe czy od kilku lat podsumowania sezonów z władzami Miasta i Powiatu. Wszystko to przy dużej rozpiętości wiekowej poszczególnych zawodników wpływa na doskonałą atmosferę panującą na treningach, wyjazdach na zawody czy organizowanych imprezach.

Do największych sukcesów sportowych klubu zaliczyć można zdobycie w krótkim okresie swojej działalności dwukrotnie III miejsca w Lidze Małopolskiego Okręgowego Związku Narciarskiego (sezon 2008/2009 i 2009/2010), I miejsca Lidze Podkarpackiej w sezonie 2007/2008, I miejsca w kategorii młodzika w Lidze Zakopiańskiej (sezon 2009/2010) oraz wiele sukcesów indywidualnych w tym 8 miejsce Wiktora Apoli w Młodzieżowym Pucharze Polski oraz amatorskie Mistrzostwo Polski Weroniki Gazdy (sezon 2009/2010). Najwiekszym sukcesem naszego najlepszego zawodnika Wiktora Apoli jest zdobycia tytuły Mistrza Polski podczas Ogólnopolskiej Młodzieży w Sportach Zimowych 2014 roku w Jurgowie, w kategori juniora młodszego w konkurencji slalom gigant.

Zarząd klubu corocznie, przy wydatnej pomocy rodziców, zawodników oraz Urzędu Miejskiego w Gorlicach organizuje zawody narciarskie dla dzieci i młodzieży "O Puchar Lodowej Kuli", w których z roku na rok startuje coraz więcej zawodników i zawodniczek z różnych ośrodków narciarskich (w sezonie 2009/2010 wystartowało ok. 150 zawodników).

Z sukcesów poza sportowych należy zwrócić uwagę na fakt, iż klub posiada pełne zaplecze sprzętowe pozwalające na samodzielnie przeprowadzanie profesjonalnych treningów oraz zawodów narciarskich.

Miasto Gorlice współfinansuje  zadania w klubie narciarskim Magura Gorlice